cPanel Lisansı

Online Yönetim
Hızlı Aktivasyon
Uygun Fiyat
ÜCRETSİZ 7/24 Destek
cPanel Lisans
Cpanel Lisansları
Lisans Adı Hesap Sayısı Platform Aylık Ücret
cPanel Solo Cloud (1 Hesap)
1 Virtual Server
₺514.29 Her ay
cPanel Admin Cloud (5 Hesap)
5 Virtual Server
₺628.57 Her ay
cPanel Pro Cloud (30 Hesap)
30 Virtual Server
₺1057.14 Her ay
cPanel Premier Cloud (100 Hesap)
100 Virtual Server
₺1542.86 Her ay
cPanel Premier Metal (100 Hesap)
100 Dedicated Server
₺1542.86 Her ay
100 den fazla Hesaba Sahipseniz özel teklif için bize ulaşın!
Telefon
BİZE ULAŞIN
+90 850 840 9773
(Yalnızca satış öncesi sorularınız için.)
Mesaj
spd.net.tr
MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİSİ

cPanel Kontrol Paneli

Dünyanın en popüler hosting kontrol panelleri arasında yer alan , hatta sektöründe liderliği taşıyan cPanel ile sunucularınızın yönetimi hiç olmadığı kadar kolay. Dilediğiniz gibi , ek bir teknik veya mühendislik bilgisi olmadan , kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde eposta hesaplarınızı yönetebilir , Hosting hesapları açabilir ya da bayi hesapları oluşturabilir , dns kayıtlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca cPanel avantajlarından bir diğeride eklenti sistemi özelliğidir. Site ve epostalarınızın virüs taramalarını yapan , siber güvenliğini sağlayan , otomatik siteler kurmanıza imkan tanıyan ...v.b. bir cok aktif eklenti ile sunucularınızı ve hesaplarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Mobil arayüz desteği sayesinde bu yönetimleri sağlamak için PC'ye ihtiyacınızda yoktur. Internete erişebildiğiniz her türlü internet tarayıcısı platformunda sunucularınızı yönetmek çok kolay..

KOLAY WHM YÖNETİMİ

WHM PANEL Web Host Manager kelimelerinin kısaltmalarıyla oluşmuştur. Türkçe Web Barındırma Yönetimi anlamına gelmektedir.Arayüzü ile tam kontrol sağlamakla beraber dilerseniz Türkçe olarakta yönetebilmektesiniz.
Bu panel sayesinde hem müşterilerinize reseller hesabı oluşturabilir hemde root yetkilisi olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca reseller yani bayi hosting tarafında da bu panelin kullanımı mümkündür.
WHM panel sayesinde hesap oluşturabilir , paket oluşturabilir ve silme gibi yönetici seviyesinde işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Panelin sağladığı en büyük avantaj ise yedek yüklemek ve farklı sunucudan hesap transferidir. Transfer özelliği ile farklı firmadaki bir hesabı root yetkisi ile kolayca kendi sunucunuza taşıyabilirsiniz.
Ayrıca yedekleme zamanları tanımlayarak otomatik sunucunuzu yedekleyebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

SORU & CEVAPLAR

1
cPanel kullanıcılarına kolay kullanım sunan ve bir çok sunucu bileşeni ile uyumlu çalışan linux alt yapı destekli VPS , VDS ve Dedicated sunucu lisans türü bulunan lisanslı sunucu kontrol panelidir. Bir diğer adı ile hosting kontrol otomasyonudur. cPanel’in hem sanal sunucu hemde fiziksel sunucu olarak iki tür lisansı bulunmaktadır.
2
cPanel kontrol panelinin iki arayüzü bulunmaktadır. Standart hosting kontrolü için cPAnel , sunucu yani root yönetimi ve reselller yönetimi için WHM kontrol paneli bulunmaktadır. Bu şekilde yönetim dahada kolay olmaktadır.
3
Satın alma işleminde kredi kartı ile ödemelerde kısa süre sonra lisansınız otomatik olarak aktif olmaktadır.Havale ile ödemelerde ödeme bildirimi sonrası aktif olmaktadır.
4

/usr/local/cpanel/cpkeyclt veya /usr/local/cpanel/cpkeyclt –update

Komutu ile SSH üzerinden cPanel lisansınızı yükleyebilirsiniz.

5
Lisanslama işlemi IP adresine sadece bir kere yapılabilir. Farklı IP adresi için yeni bir lisans alınması gerekmektedir.

Ultra Performanslı Bulut Sunucu paketlerimizi denediniz mi?