SPNet Telekom Kullanıcı Sözleşmesi

Genel Kullanıcı Sözleşmemiz

SPDNET ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Bu metin, http://www.spd.net.tr sitesinin kullanım şartlarını içerir. Lütfen dikkatli okuyunuz.

1- Şartların Kabulü: http://www.spd.net.tr sitesine girmekle SPDNET Telek. Hiz. Bilgi Tekn. Taah. San. Ve Tic. A.Ş. (bundan sonraki bölümünde kısaca "SPDNet’’ olarak anılacaktır.) kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

2- Fiyatlar: http://www.spd.net.tr ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya  tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

3- Sitemiz üzerinden yapılan web hosting ve alan adı tescil vb. işlemlerinin tüm sorumlulukları, bu adreslerde ve alanlarda yayınlanacak olan bilgilerin sorumlulukları ilgili firmalara aittir. Üyeler ile ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan SPDNet sorumlu değildir.

4- Bilgileriniz: Bilgileriniz; kayıt sırasında http://www.spd.net.tr ye girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. SPDNet ‘e veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde SPDNet bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. SPDNet ‘e bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır. (genel amaçlı kullanım alanları için geçerlidir)

4.1- Kayıt Şartları:  http://www.spd.net.tr ye kaydolmanız halinde

a)         Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,

b)         Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. SPDNet bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

4.2- Kullanıcı Adı ve Şifre: Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

            a) Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda SPDNet uyarmak, b)Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden SPDNet sorumlu değildir.

4.3- Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar SPDNet ‘indeki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

a)         Sahte, çalıntı olmaması,

b)         Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi

c)         Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)

d)         Pornografi veya çıplaklık içermemesi

e)         Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve

f)          Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.

5- Bize Verdiğiniz Haklar: Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz. Ancak bilgileriniz 3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece bizde saklı kalacak. Bu bilgiler şifrelerinizi ve mail adreslerinizi kaybetmeniz durumunda kimliğinizi doğrulayabilmek için gereklidir.

6- Gizlilik: SPDNet, 6. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

7- Sistemin İşleyişi:  SPDNet sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.

8- SPDNet üzerinden aldığınız domainler SPDNet çalıştığı ana firmada başka bir hesaba kesinlikle aktarılmaz. Ancak SPDNet ‘nin çalıştığı firma dışındaki başka bir firmaya transfer edilebilir.

9- Firmamıza, telefon, mail, spd.net.tr ve diğer ulaşım yolları ile küfür,hakaret ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri askıya alınır. İsim tescil ile çalışmalarına müsade edilmez. Herhangi bir ücret iadesi ve aldığı ürünlerinin başka hesaba taşınma, aktarma gibi işlemler yapılmaz.

10- Kuralları Çiğnemeniz halinde ne olur? : SPDNet uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.

11- Hosting Kullanım Şartları ;

a)         Sınırsız e-mail ve ftp hesabı ticari amaçla veya ücretsiz hizmet olarak ikinci şahıslara kullandırılmaz.

b)         Sınırsız domain host hizmeti de ticari amaçlı kullanılamaz.

c)         Bant genişliğimiz yüksek olup herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır.

d)         Sistemlerimiz özel yazılımlarımızla 7 gün 24 saat gözetim altındadır.

e)         Fiyatlarımıza % 18 KDV ilave edilecektir.

f)          Belirli kartlarda taksit imkanı vardır.

g)         Kontrol Panel sayesinde tüm işlemler online yapılabilir.

h)         Ödemelerimiz peşindir.

ı)          Host paketlerinde aşmış olduğunuz her 1 GB Bandwidth başına 2$ (Dolar) olarak ücretlendirilir.

i)          Backup hizmetleri Opsiyoneldir.

j)          Hosting hizmetinde kullanmakta oldunuz domaini ilk 1 ay içerisinde 1 defaya mahsus ücretsiz değiştirile bilir. 1. Aydan ilk ücretsiz değişimden sonraki istekler için ise hizmet bedeli olan 10$+KDV ödenmesi gerekmektedir.

l)          Hosting hizmetinizde kullandınız domainlerin değişiminde, dosya yedeği alınmayıp site ayarlarınız sıfırlanarak yeniden yapılır.

12- COM.TR Uzantılı Domain kayıt siparişlerinde eğer domain belge gerektiriyor ise, kullanıcı domain kaydı için gerekli belgeleri tarafımıza göndermekle yükümlüdür. Kullanıcı belge göndermez ise veya gönderilen belgeler eksik, geçersiz, domain kaydı için yetersiz ise sorumluluk kullanıcıya aittir sipariş için ödenen ücret geri ödenmez.

13- SPDNet her ne koşul altında olursa olsun iştirakleri SPDNet ‘ne iştirak eden ticari faaliyetler herhangi bir güvenlik riski öngördüklerinde özel ya da tüzel şahıslara ait barındırdıkları üye bilgilerinin değiştirilmesi ya da silinmesi ya da durdurulması ya da herhangi başka bir fiili ve/veya sanal eylemin elektronik ya da basılı ortamda gerçekleştirilebilmesi ya da iptal edilebilmesi adına ilgili üyelik üzerinde hak iddia eden her nevi şahıs veya şahıslardan; üzerlerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası barındıran resmi kimlik örneklerini isteyebilir, bu şart gerçekleşmediği ve/veya iletilen belge örneğinde tutarsızlık ve/veya işbu belgenin üzerinde barındırdığı bilgilerin tespitini ya da okunurluğunu zorlaştıran herhangi bir kararsızlık durumda ise hiçbir işlem yapmama haklarını saklı tutarlar.

ÖNEMLİ NOT: Tahsil edilen bir ücret hiçbir şekilde geri iade edilmez. Sadece karşılığında herhangi bir (domain, hosting, tasarım v.b.) hizmet verilir.